Zgodnie z zaleceniami lekarzy, każda dorosła osoba powinna sprawdzać wzrok co dwa lata lub częściej. Badania diagnostyczne u dzieci warto przeprowadzać każdego roku. Dokładne i bezbolesne badanie wzroku można wykonać w dobrym salonie optycznym. Zobacz, jak się do niego przygotować i gdzie znaleźć najlepszego optyka w Warszawie.

Jak wygląda badanie wzroku w salonie optycznym?

W profesjonalnych salonach optycznych można skorzystać z badania wzroku, które wykonuje optometrysta. Tego typu specjalista wykryje nieprawidłowości w ruchu gałek ocznych oraz zdiagnozuje i określi głębokość wady wzroku. Wizytę w salonie zazwyczaj rozpoczyna szczegółowy wywiad. Warto poinformować optometrystę o codziennych dolegliwościach, takich jak zamazany obraz, czy bóle głowy. Specjalista określi wadę wzroku przy pomocy obrazu komputerowego. Badanie autorefraktometrem pozwoli rozpoznać krótko- lub dalekowzroczność. Następnie optometrysta będzie testował różne rodzaje soczewek, aby określić wadę refrakcji. Sprawdzenie wzroku nie trwa długo, a co ważne, jest całkowicie bezbolesne. Umożliwia ono idealne dopasowanie soczewek korekcyjnych.

Jak powinien wyglądać dobór okularów?

Okularów nigdy nie powinno się wybierać bez wcześniejszego testu ostrości wzroku. Optometrysta ustala korekcję na podstawie umieszczania przed oczami pacjenta soczewek o różnej mocy. Zadaniem badanego jest wskazanie szkieł, dzięki którym widzi wyraźnie i komfortowo. Po zakończeniu testu specjalista może skierować klienta na kontrolę u okulisty lub wypisać receptę na odpowiednio dopasowane soczewki korekcyjne. Można ją zrealizować natychmiast w tym samym lub dowolnym salonie optycznym. Warto zapisać się na badanie wzroku w tym samym miejscu, w którym planujemy zakupić okulary – to rozwiązanie pomoże nam zaoszczędzić czas i pieniądze.

Czym kierować się przy wyborze salonu optycznego?

Wybierając profesjonalny salon optyczny, zyskujemy gwarancję, że zakupione okulary będą korygować nasz wzrok w prawidłowy sposób, a do tego staną się cudowną ozdobą twarzy. Szukając najlepszych salonów optycznych, warto zdecydować się na takie, w których:

  • pracują doświadczeni specjaliści (optometrysta i doradcy klienta),
  • wady wzroku diagnozowane są przy pomocy nowoczesnego sprzętu,
  • proponowane są funkcjonalne i komfortowe metody korekcji,
  • można znaleźć bogatą kolekcję okularów i soczewek w korzystnej cenie,
  • oferta obejmuje najpopularniejsze, światowe marki.

Tylko salony prezentujące bogaty asortyment i szczycące się doskonałą obsługą, sprostają potrzebom najbardziej wymagających klientów. Warto pamiętać, że wymarzone okulary powinny spodobać się właścicielowi oraz pasować do jego wieku, płci, kształtu twarzy, czy preferowanych stylizacji. Wszelkie wątpliwości rozwieje kontakt z doradcą.

Wybór salonu optycznego na przykładzie Warszawy

W Warszawie funkcjonuje bardzo dużo salonów optycznych, jednak nie w każdym istnieje możliwość zbadania wzroku. Najlepsze, profesjonalne punkty funkcjonują w kilku stołecznych dzielnicach. Skutecznej pomocy warto szukać na:

W tych dzielnicach znajdują się salony optyczne, które cieszą się niesłabnącym uznaniem klientów. Podczas wyboru warszawskiego optyka, należy zwrócić uwagę na doświadczenie firmy oraz jej renomę. Najlepiej udać się do salonów, które są odpowiednio wyposażone i wciąż się rozwijają. Tak właśnie jest w przypadku salonów optycznych KODANO Optyk. Pierwsza wizyta w salonie optycznym nie powinna budzić w nas lęku przed nieznanym, bowiem pracują tam profesjonaliści, którzy dokładnie odpowiedzą na wszystkie pytania i sprawią, że wybór okularów będzie przyjemny i satysfakcjonujący.


Od redakcji:

Artykuł prezentuje rzetelne informacje o tematyce związanej z ochroną narządu oraz korekcji wad wzroku, opracowane przez wykwalifikowaną kadrę zespołu Zdrowym okiem. Nie zastąpi on jednak fachowej porady u specjalisty – okulisty lub optometrysty.