Porady i pielęgnacja

Page 4

Vademecum prawidłowej ochrony narządu wzroku z wprowadzeniem do stosowania coraz bardziej zyskującej na popularności metody korekcji - soczewek kontaktowych. Jak dbać o oczy, aby nie narazić ich na podrażnienia i infekcje?
Artykuły w kategorii : 60 / Subskrybuj
sposoby na opuchnięte oczy

Przepracowanie, niedobór snu, stres, zła dieta i nadmierne spożycie alkoholu powodują, że nasze oczy są zmęczone. Najczęściej objawia się to opuchlizną i cieniami pod oczami. W takich przypadkach z pomocą przyjdą sprawdzone, domowe sposoby na przywrócenie świeżości oczom.

Czytaj więcej →
ćwiczenia dla dalekowidziów

Osoby cierpiące na dalekowzroczność wyraźnie widzą na odległość, a ostrość widzenia pogarsza się u nich podczas patrzenia na obiekty znajdujące się blisko. Ich oczy szybko się męczą, szczególnie podczas czytania. Inne nazwy tej wady wzroku to nadwzroczność i hipermetropia.

Czytaj więcej →
gimnastyka dla oczu

Ciągła praca przed komputerem, przemęczenie czy stres sprawiają, że nasz wzrok zwyczajnie odmawia posłuszeństwa. Zaczynamy mieć problemy z widzeniem, obraz przestaje być ostry, a przed oczami mogą pojawiać się plamki.

Czytaj więcej →
ćwiczenia dla wzroku

Najczęściej występującą chorobą związaną z refrakcją jest krótkowzroczność (miopia). W większości przypadków wiąże się to ze stylem życia. Krótkowidzami są zazwyczaj osoby spędzające wiele godzin przed monitorem komputera, w biurze przy dokumentach lub często czytające książki. W Europie może dotyczyć to nawet 30% ludności, a w Azji ponad 60%.

Czytaj więcej →
jak chronić oczy zimą?

Oczy są jednym z najważniejszych organów, jakie mamy. Dlatego też o ich ochronie powinniśmy pamiętać nie tylko latem, ale i zimą. To właśnie podczas tej mroźnej pory roku nasz wzrok jest szczególnie narażony na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Czytaj więcej →
łzawienie oczu

Łzy to nie tylko wyraz emocji. Są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania oka, nawilżają je i chronią przed podrażnieniami. Zdarza się jednak, że łez jest zbyt dużo – to zaburzenie, któremu trzeba przeciwdziałać.

Czytaj więcej →
domowe sposoby na jęczmień

Jęczmień najczęściej pojawia się w wyniku zakażenia gronkowcem. Jest to grudkowy ropień występujący w obrębie gruczołów powieki. Towarzyszy mu stan zapalny, a często również i opuchlizna. W zależności od lokalizacji stanu zapalnego wyróżnia się jęczmień zewnętrzny oraz wewnętrzny.

Czytaj więcej →
wada wzroku w ciąży

Zarówno w czasie ciąży, jak i w trakcie samego porodu, oczy kobiety muszą zdać nie lada egzamin. Bez względu na to, czy cierpi ona na wadę wzroku, czy też nie, jeżeli spodziewa się dziecka powinna szczególnie zadbać o swój wzrok. Jak ciąża i poród wpływają na oczy przyszłej mamy?

Czytaj więcej →