Oprócz podkreślenia swojego stylu i urody, strojem czy makijażem wiele z nas coraz częściej sięga po kolorowe szkła kontaktowe. Jeśli Ty również chcesz chociaż na chwilę odmienić kolor swoich oczu za pomocą takich soczewek, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka argumentów za i przeciw.

Możesz zmienić kolor oczu w kilka chwil

Dzięki kolorowym soczewkom kontaktowym w jedną, krótką chwilę możemy zmienić kolor naszej tęczówki, na jaki tylko chcemy. Co więcej, dzięki temu, że ich barwa nie pokrywa środkowej części soczewki, możemy się cieszyć nienaruszoną ostrością widzenia. Jeżeli kolor naszych oczu się nam znudzi, nie ma problemu, by zmienić go na inny. A co najważniejsze – do naturalnej barwy naszej tęczówki możemy wrócić w każdym momencie.

Podkreślają naturalny odcień tęczówki

Oprócz soczewek, które całkowicie zmieniają kolor naszych oczu, możemy wybrać takie, które delikatnie podkreślą ich barwę. Dzięki temu uzyskamy bardziej wyraziste spojrzenie i podkreślimy naturalny kolor naszych oczu, bez sztucznego efektu.

Możesz je nosić nawet, gdy nie masz wady wzroku

Jeśli chcesz wyróżnić się z tłumu, ale nie masz ochoty na zmianę fryzury czy mocny makijaż, kolorowe soczewki będą idealnym rozwiązaniem. Są dostępne także dla osób, które nie mają problemu ze wzrokiem. Kolorowe szkła kontaktowe są produkowanie również jako „zerówki”, co oznacza, że nie korygują wady wzroku i pełnią jedynie funkcję estetyczną.

Zwrócisz na siebie uwagę

Dzięki kolorowym soczewkom Twoje oczy mogą mieć taki kolor, jaki tylko zechcesz. Duży wybór kolorów i wzorów pomoże Ci zaskoczyć znajomych podczas imprezy czy koncertu. Co więcej, oprócz soczewek zmieniających kolor tęczówki na rynku znajdziesz takie, które powiększą Twoje oczy!

Nie kupuj soczewek z niepewnego źródła

Kolorowe szkła kontaktowe są całkowicie bezpieczne pod warunkiem, że zostały zakupione w sprawdzonym i zaufanym salonie optycznym, aptece czy sklepie internetowym.

Jednakże na rynku możemy znaleźć produkty pochodzące z niepewnych źródeł. Nie daj się skusić niskiej cenie i szerokiej gamie wzorów. Takie soczewki najczęściej są wykonane z materiałów nieprzepuszczających tlenu i mogą podrażniać nasze oczy. Co więcej, pokrywają one często również dużą część białka, co może uszkodzić wzrok.

Możesz wyglądać nienaturalnie

Nie wszystkie kolorowe soczewki kontaktowe nadają się do noszenia na co dzień. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie ich do naszej urody, makijażu, a nawet stroju. Przy wyborze kolorowych soczewek warto dopasować je do karnacji i koloru włosów. Jeśli Twoje naturalne włosy są koloru blond, bądź rudego, sięgnij po soczewki w kolorze niebieskim lub zielonym. Z kolei jeśli jesteś posiadaczem ciemnych włosów, wybierz te w odcieniach brązu, czy też ciemnej zieleni.


Od redakcji:

Artykuł prezentuje rzetelne informacje o tematyce związanej z ochroną narządu oraz korekcji wad wzroku, opracowane przez wykwalifikowaną kadrę zespołu Zdrowym okiem. Nie zastąpi on jednak fachowej porady u specjalisty – okulisty lub optometrysty.