kolorowe soczewki

Oprócz podkreślenia swojego stylu i urody, strojem czy makijażem wiele z nas coraz częściej sięga po kolorowe szkła kontaktowe. Jeśli Ty również chcesz chociaż na chwilę odmienić kolor swoich oczu za pomocą takich soczewek, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka argumentów za i przeciw.

Czytaj więcej →
jak chronić oczy zimą?

Oczy są jednym z najważniejszych organów, jakie mamy. Dlatego też o ich ochronie powinniśmy pamiętać nie tylko latem, ale i zimą. To właśnie podczas tej mroźnej pory roku nasz wzrok jest szczególnie narażony na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Czytaj więcej →
skrzydlik - objawy i leczenie

Skrzydlik to niezłośliwa narośl na oku. Nazwa nawiązuje do jej kształtu – trójkątna zmiana wielu osobom przypomina skrzydło owada. Nieleczona i zbagatelizowana może prowadzić do powstania blizn na rogówce, które mogą wiązać się z poważnymi zaburzeniami, a nawet utratą wzroku.

Czytaj więcej →
łzawienie oczu

Łzy to nie tylko wyraz emocji. Są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania oka, nawilżają je i chronią przed podrażnieniami. Zdarza się jednak, że łez jest zbyt dużo – to zaburzenie, któremu trzeba przeciwdziałać.

Czytaj więcej →
soczewki dla wrażliwych oczu

Jesteś użytkownikiem soczewek bądź nosisz się z zamiarem ich kupna? Twoje oczy są wrażliwe, suche, alergiczne i łatwo ulegają podrażnieniom? Nie wiesz, jakie szkła kontaktowe wybrać, aby zapewnić sobie zarówno odpowiednią jakość widzenia, jak i komfort użytkowania?

Czytaj więcej →
historia okulistyki

Słowo „okulistyka” może kojarzyć się z nowoczesnymi soczewkami kontaktowymi albo skomplikowanymi operacjami z użyciem lasera. Warto jednak pamiętać, że ta gałąź medycyny ma o wiele dłuższą i ciekawą historię.

Czytaj więcej →
soczewki hybrydowe

Cierpisz na astygmatyzm? Obawiasz się noszenia twardych szkieł kontaktowych? Jeżeli wciąż szukasz idealnego rozwiązania, które łączy w sobie zarówno optyczne właściwości soczewek twardych, jak i komfort użytkowania soczewek miękkich, znamy na to sposób – to soczewki hybrydowe.

Czytaj więcej →