ochrona oczu

5 artykułów dla ochrona oczu
Zimowa ochrona oczu

Zima to szczególnie wymagający czas dla naszego wzroku. Krótkie, pochmurne dni wymuszają dodatkowe, sztuczne oświetlenie. Mróz każe ogrzewać pomieszczenia i samochody, przez co wysuszamy powietrze. Do tego leżący śnieg odbija promienie słoneczne i razi nas w oczy. A na dodatek nie ma świeżych, letnich owoców, przez co nasza dieta staje się coraz bardziej uboga. Nie popadajmy jednak w zimowy sen! Jest wiele sposobów, by zadbać o wzrok. Dowiedz się, jak wygląda zimowa ochrona oczu.

Czytaj więcej →
soczewki na lato

Na czas uprawiania letnich sportów, plażowania czy wieczornych wyjść do miasta wiele osób mających problemy ze wzrokiem decyduje się odłożyć w kąt okulary korekcyjne i wybiera bardziej komfortowe rozwiązanie, jakim są soczewki kontaktowe. Jakie soczewki więc wybrać na lato, aby cieszyć się dobrym wzrokiem i zdrowymi oczami w słoneczne dni?

Czytaj więcej →

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim słońce, upały i godziny spędzone na opalaniu. Przed wyjściem na plażę, większość z nas stosuje filtry UV, aby ochronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Jednakże, czy podczas kąpieli słonecznych zawsze pamiętamy o ochronie przeciwsłonecznej naszych oczu?

Czytaj więcej →
leki na zdrowe oczy

Przemęczone i nadwyrężone oczy często dodatkowo pieką, łzawią i są zaczerwienione. Wiele osób w takim momencie odruchowo sięga po suplementy mające zagwarantować poprawę. Szeroka oferta dostępnych suplementów może przyprawić o zawrót głowy. Jak wybrać ten najlepszy? Czy w ogóle działają, czy to tylko kolejny chwyt marketingowy?

Czytaj więcej →
jak chronić oczy zimą?

Oczy są jednym z najważniejszych organów, jakie mamy. Dlatego też o ich ochronie powinniśmy pamiętać nie tylko latem, ale i zimą. To właśnie podczas tej mroźnej pory roku nasz wzrok jest szczególnie narażony na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Czytaj więcej →