Porady i pielęgnacja

Vademecum prawidłowej ochrony narządu wzroku z wprowadzeniem do stosowania coraz bardziej zyskującej na popularności metody korekcji - soczewek kontaktowych. Jak dbać o oczy, aby nie narazić ich na podrażnienia i infekcje?
Artykuły w kategorii : 60 / Subskrybuj

Coraz częściej dzieci nie rozstają się ze swoimi smartfonami. W ten sposób wykorzystują czas „przeznaczony” na naukę, odrabianie zadań domowych, czy też na sen. Niekorzystnych konsekwencji takiego korzystania z telefonów jest całe mnóstwo. Szacuje się, że około 30% rodziców zauważa …

Czytaj więcej →

Oko, czyli narząd wzroku to najważniejszy zmysł człowieka, dostarczający ponad 80% informacji o bliższym i dalszym otoczeniu. Powstawanie obrazu w oku to skomplikowany proces, w który zaangażowanych jest wiele elementów. Za proces widzenia odpowiada przekształcenie impulsu świetlnego w impuls elektryczny, …

Czytaj więcej →

Korekcja wad wzroku takich jak krótkowzroczność czy nadwzroczność najczęściej nie sprawia dużych trudności. Często jednak do okulisty przychodzą osoby, które mają problem z powodu rozwijającej się (albo też rozwiniętej już) prezbiopii, czyli starczowzroczności. Jednym z najczęściej wybieranych przez okulistów rozwiązań …

Czytaj więcej →
soczewki kontaktowe z zoomem

Czy oglądając filmy lub czytając książki science-fiction nie miałaś/miałeś ochoty posiadać supermoce podobne do bohaterów tych historii? Może chciałeś lub chciałaś widzieć w ciemności, powiększać widziany obraz, aby dostrzec każdy szczegół, czy robić zdjęcia własnymi oczami? Okazuje się, że niektóre …

Czytaj więcej →

Codzienna pielęgnacja soczewek może być uciążliwa, choć w przypadku wielu modeli soczewek – konieczna. Dowiedz się, jakie soczewki wymagają codziennej pielęgnacji, które można czyścić rzadziej, a także zobacz soczewki nie wymagające Twojej pielęgnacji.

Czytaj więcej →
Kiedy muszę iść do okulisty?

Zastanawiasz się, czy to czas na wizytę u okulisty? Sprawdź, czy Twój wzrok potrzebuje badania kontrolnego. W naszym artykule znajdziesz najczęstsze objawy, które sugerują o wizycie u lekarza okulisty. Zadbaj o swój wzrok — idź na wizytę kontrolną!

Czytaj więcej →
Czy wszystkie soczewki pielęgnujemy tak samo?

Soczewki kontaktowe wymagające pielęgnacji to te regularnie wymieniane. Zaliczamy do nich soczewki dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne, roczne i inne. Kiedy należy czyścić poszczególne soczewki? Jak długo trzymać w pojemniku z płynem? Oraz jakiego płynu używać dla danych soczewek? Dowiedz się,jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja soczewek.

Czytaj więcej →
Zmiana okularów na soczewki

Alergie oczu często nasilają się w okresie wiosennym. Powodem są przede wszystkim kwitnące drzewa i krzewy, które rozpraszają swoje pyłki. Alergikom często radzi się unikać alergenów. O ile sierści zwierząt, czy nadmiernej ilości kurzu jesteśmy w stanie unikać, tak w stosunku do pyłków metoda ta zdecydowanie zawodzi. Jak więc przetrwać wiosenne alergie oczu? Czy można używać soczewek kontaktowych? Jakie będą bezpieczne dla oka?

Czytaj więcej →
Zimowa ochrona oczu

Zima to szczególnie wymagający czas dla naszego wzroku. Krótkie, pochmurne dni wymuszają dodatkowe, sztuczne oświetlenie. Mróz każe ogrzewać pomieszczenia i samochody, przez co wysuszamy powietrze. Do tego leżący śnieg odbija promienie słoneczne i razi nas w oczy. A na dodatek nie ma świeżych, letnich owoców, przez co nasza dieta staje się coraz bardziej uboga. Nie popadajmy jednak w zimowy sen! Jest wiele sposobów, by zadbać o wzrok. Dowiedz się, jak wygląda zimowa ochrona oczu.

Czytaj więcej →