Halloween już na dobre zagościło w polskiej kulturze i mimo że nie jest to nasza rodzima tradycja, ostatni weekend października spędzimy na przebieranych imprezach. Czy wiesz, że możesz zmienić swój wygląd nie tylko oryginalnym strojem, ale również specjalnymi soczewkami kontaktowymi? Jakie możliwości na imprezę Halloween mogą dać ci kolorowe soczewki kontaktowe?

Przebranie na Halloween z kolorowymi soczewkami z wzorem

Strój to jedynie połowa sukcesu na Halloween. Drugą jest makijaż. Dzięki kolorowym soczewkom kontaktowym można osiągnąć piorunujący efekt, którego nie da się osiągnąć za pomocą zwykłego makijażu.

Oto kilka propozycji dopasowanych do najczęściej wybieranych przebrań na Halloween:

  • Strój zombie – dość prosty do wykonania, a modny i efektowny. Świetnie pasują do niego takie modele soczewek kontaktowych jak White Zombie, White Out bądź Blood Shot. Nie zapomnijcie o siekierze . 😉
  • Strój wampira – już od kilku lat nie wychodzi z Halloweenowych propozycji. Trudno się dziwić – to przecież noc, kiedy nieumarli powracają. Do stroju mrocznego wampira idealnie pasować będą soczewki Black Out lub Red Devil. Wampir przerażający to soczewki White Zombie i White Out, a efekt seksownego wampira uzyskamy dzięki soczewkom Solar Blue bądź Twilight.
  • Strój śmierci – czarny płaszcz i kosa to nie wszystko przydadzą się jeszcze soczewki Black Out bądź White Out.
  • Strój wiedźmy / czarownicy – tu, wszystko zależy od tego, w jakiej tonacji kolorystycznej utrzymano całość stroju. Naszym zdaniem, uwagę przykują zielone soczewki Hulk Green, czerwone Red Devil oraz kocie oczy – żółte Cat Eye bądź zielone Anaconda.

Elektryzujące soczewki kontaktowe świecące w ultrafiolecie

Crazy Lens Glow to seria soczewek kontaktowych we fluorescencyjnych kolorach, które świecą w ultrafiolecie. Wybierasz się na imprezę do miejsca, gdzie stosuje się żarówki UV? Dzięki Crazy Lens Glow będziesz mógł zabłysnąć nie tylko przebraniem, ale przede wszystkim hipnotyzującym spojrzeniem! Na imprezę Halloweenową szczególnie polecamy soczewki we fluorescencyjnym kolorze pomarańczowym (Crazy Lens Glow Orange)– idealne, kiedy chcesz nawiązać do tematu imprezy, a jednocześnie nie chcesz zakładać na siebie całego przebrania. Wystarczy czarny strój, pomarańczowy pasek i wspomniane wyżej soczewki, aby rzucać się – nomen omen – w oczy. Ciekawym wyborem będzie również Electric Blue – model, który przysłania źrenicę. Oczy stają się elektryzująco i niepokojąco błękitne – model świetnie sprawdzi się do przebrania ducha, upiora bądź zombie.

A jakie są wasze pomysły  i propozycje na Halloweenowe przebrania?


Od redakcji:

Artykuł prezentuje rzetelne informacje o tematyce związanej z ochroną narządu oraz korekcji wad wzroku, opracowane przez wykwalifikowaną kadrę zespołu Zdrowym okiem. Nie zastąpi on jednak fachowej porady u specjalisty – okulisty lub optometrysty.


Bibliografia: