Jeśli do tej pory nie zdecydowałeś się wypróbować soczewek kontaktowych, to zima jest ku temu idealnym okresem. To czas, kiedy soczewki kontaktowe udowadniają swoją wyższość nad tradycyjnymi okularami. Sprawdź, dlaczego warto nosić soczewki zimą!

1. Soczewki nie parują tak, jak okulary

Co jest największą zmorą okularnika zimą? Wchodzenie do ciepłych pomieszczeń z zewnątrz i zaparowane, w związku z tym okulary. Ogromnie uciążliwa sprawa, kiedy wchodzimy do sklepu, kawiarni czy biura. Na zaparowane okulary niestety nie ma sposobu. Oczywiście producenci środków typu anty-fog zachwalają ich skuteczność, a niektórzy noszą ze sobą odrobinę płynu do mycia naczyń bądź polerują okulary mydłem, ale prawda jest taka, że nie ma środka, który działa w 100%. Czy zatem osoba z wadą wzroku jest skazana na zaparowane okulary zimą? Nie! Jeśli zdecyduje się na szkła kontaktowe, to problem ten po prostu przestaje istnieć.

2. Soczewki to ochrona UV

Biel śniegu odbija aż 85% promieni UV. I choć konieczność ochrony przed nimi kojarzy się nam głównie z latem, to o oczy trzeba zadbać, pod tym kątem również zimą. Zwłaszcza podczas wypadów w góry czy szusowania po stoku. Soczewki kontaktowe wyposażone w filtry UV będą idealną ochroną dla naszych oczu zimą.

3. Sporty zimowe? Tylko w soczewkach kontaktowych

Jazda na nartach w okularach? To nie tylko niewygodne, ale również niebezpieczne. Uprawianie każdego rodzaju sportu w soczewkach jest znacznie bardziej komfortowe i zdecydowanie bezpieczniejsze. Niezależnie od tego, czy jeździsz na nartach, łyżwach, czy po prostu wygłupiasz się ze znajomymi na sankach lub jabłuszkach – soczewki na zimowe szaleństwa na śniegu są po prostu idealne. Jeśli jeszcze Cię nie przekonaliśmy, to zajrzyj na nasz blog do artykułu 11 korzyści płynących z noszenia soczewek na stoku.

Powyższe powody, dla których warto wypróbować soczewki kontaktowe to tylko te związane z okresem zimowym. A przecież jest ich znacznie więcej. Nie wierzysz? Sprawdź nasz artykuł i przekonaj się więcej o zaletach soczewek – 11 powodów, dla których warto nosić soczewki!


Od redakcji:

Artykuł prezentuje rzetelne informacje o tematyce związanej z ochroną narządu oraz korekcji wad wzroku, opracowane przez wykwalifikowaną kadrę zespołu Zdrowym okiem. Nie zastąpi on jednak fachowej porady u specjalisty – okulisty lub optometrysty.


Bibliografia: