szkła kontaktowe

Soczewki kontaktowe są znane także jako szkła kontaktowe. Wyjaśniamy pojęcia dotyczące tej metody korekcji wzroku.
9 artykułów dla szkła kontaktowe
soczewki hybrydowe

Cierpisz na astygmatyzm? Obawiasz się noszenia twardych szkieł kontaktowych? Jeżeli wciąż szukasz idealnego rozwiązania, które łączy w sobie zarówno optyczne właściwości soczewek twardych, jak i komfort użytkowania soczewek miękkich, znamy na to sposób – to soczewki hybrydowe.

Czytaj więcej →
wzrok a szkoła

Zbliża się wrzesień i początek roku szkolnego. W kalendarzu przygotowań warto zapisać wizytę kontrolną dziecka u okulisty. Zdrowy wzrok to warunek dobrych wyników w nauce i… dobrego humoru. Nieskorygowaną wadę wzroku może mieć, aż co trzecie dziecko w wieku szkolnym.

Czytaj więcej →
soczewki kontaktowe czy okulary

Przestawienie się z noszenia okularów na soczewki kontaktowe to niemała zmiana. I chociaż zaowocuje większą wygodą każdego dnia, to do kilku spraw trzeba się będzie przyzwyczaić. Na szczęście z naszym poradnikiem to proste.

Czytaj więcej →
szkła kontaktowe dzieci

Rodzice często wahają się, czy soczewki kontaktowe to dobry wybór dla ich pociech. Tymczasem dzieci, podobnie jak nastolatki, mogą czerpać duże korzyści z takiego sposobu korekcji wzroku.

Czytaj więcej →
płyn do soczewek

Pielęgnacja soczewek kontaktowych jest prosta i zajmuje niewiele czasu. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, żeby stosowanie szkieł było całkowicie bezpieczne i nie przysparzało stresu. Podczas używania soczewek najważniejsza jest higiena.

Czytaj więcej →