FreshMail.pl
wada wzroku u dzieci

Wada wzroku to nie problem zarezerwowany wyłącznie dla dorosłych, lecz bardzo często, pojawiający się u dzieci. Na kształtowanie się wad wzroku u najmłodszych ma wpływ wiele czynników. Niekiedy wada u dziecka jest wrodzona, lecz często staje się ona wynikiem niewłaściwego postępowania. Jak ochronić oczy malucha przed pojawieniem się wady wzroku?

Czytaj więcej →
choroby oczu

Z oczu można wyczytać symptomy wielu chorób. Na podstawie ich wyglądu jesteśmy w stanie postawić diagnozę na temat naszego zdrowia. Co oznaczają zmiany pojawiające się w oczach i jakie problemy ze zdrowiem mogą sygnalizować?

Czytaj więcej →
soczewki kontaktowe czy okulary

Przestawienie się z noszenia okularów na soczewki kontaktowe to niemała zmiana. I chociaż zaowocuje większą wygodą każdego dnia, to do kilku spraw trzeba się będzie przyzwyczaić. Na szczęście z naszym poradnikiem to proste.

Czytaj więcej →
jaskra - choroba oczu

Jaskra, zwana też glaukomą, to choroba, mogąca rozwijać się, nie dając żadnych objawów. Dlatego też, często wykrywana jest całkiem przypadkowo, podczas rutynowej kontroli u okulisty. Czym jest jaskra? Jakie symptomy powinny nas zaniepokoić i kto znajduje się w grupie ryzyka zachorowania na tę groźną chorobę?

Czytaj więcej →
soczewki kontaktowe historia

Trudno w to uwierzyć, ale sam pomysł zastosowania soczewek kontaktowych ma ponad 500 lat! Pierwsze nowoczesne soczewki powstały tuż po II wojnie. Dziś, sięgając po zaawansowane technicznie wyroby, warto przypomnieć sobie historię ich praprzodków.

Czytaj więcej →
laserowa korekcja wzroku

Soczewki kontaktowe to bardzo wygodne rozwiązanie, nie zawsze jednak możemy się na nie zdecydować, a okulary wcale nie są w tym wypadku atrakcyjną opcją. Marzenia o zdrowych oczach jednak mogą się spełnić. Rozwiązaniem jest laserowa korekcja wzroku, metoda, dzięki której będziesz mógł zapomnieć o okularach i soczewkach.

Czytaj więcej →
zioła na oczy

Czasami zdarza się, że nasze oczy zaczynają sprawiać kłopoty w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Często, dzieje się to, gdy musimy szybko wyjść lub mamy zbyt mało czasu by pójść do lekarza. Jeśli znalazłeś się w sytuacji, w której musisz jak najszybciej uporać się ze swoimi oczami, spróbuj sprawdzonych, domowych sposobów.

Czytaj więcej →
szkła kontaktowe dzieci

Rodzice często wahają się, czy soczewki kontaktowe to dobry wybór dla ich pociech. Tymczasem dzieci, podobnie jak nastolatki, mogą czerpać duże korzyści z takiego sposobu korekcji wzroku.

Czytaj więcej →
zdrowe oczy

Narząd wzroku to jeden z najważniejszych i najbardziej potrzebnych mechanizmów, umożliwiający nam wykonywanie codziennych czynności, pracę czy naukę. Jednakże, często nie przywiązujemy szczególnej uwagi do naszych oczu i ignorujemy pojawiające się symptomy wielu poważnych schorzeń. Jak możemy rozpoznać, że mamy problemy ze wzrokiem i jakie objawy powinny nas zaniepokoić?

Czytaj więcej →

~ Zapisz się do newslettera! ~


Oświadczam, że wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na mój adres e-mail i nr telefonu poprzez wiadomość tekstową lub wiadomość mms oraz na udostępnianie i przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez podmioty współpracujące z Szkla.com S.A.

FreshMail.pl