dalekowzroczność

Dalekowzroczność, nazywana często także nadwzrocznością to druga, obok krótkowzroczności, najczęściej spotykana wada wzroku. Osoba cierpiąca na dalekowzroczność wyraźniej widzi obiekty znajdujące się dalej, niż te, które są bliżej. Występowanie dalekowzroczności zwiększa się wraz z wiekiem, a u młodych osób wada ta często może być ukryta.

Czytaj więcej →
krople do oczu

Gdy oczy są podrażnione, zaczerwienione, suche lub piekące, z pomocą przychodzą nam krople. Wybór spośród wielu ich rodzajów jest bardzo szeroki, dlatego też, zanim zdecydujemy, które wybrać, warto poznać ich właściwości tak, aby dopasować krople do swoich potrzeb.

Czytaj więcej →
soczewki kontaktowe a sport

Wada wzroku w żadnym razie nie oznacza konieczności rezygnacji z aktywnego stylu życia. Dla osób kochających ruch znakomitym rozwiązaniem będzie stosowanie soczewek kontaktowych.

Czytaj więcej →
płyn do soczewek

Pielęgnacja soczewek kontaktowych jest prosta i zajmuje niewiele czasu. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, żeby stosowanie szkieł było całkowicie bezpieczne i nie przysparzało stresu. Podczas używania soczewek najważniejsza jest higiena.

Czytaj więcej →
praca przy komputerze - ochrona

Komputery to wszechobecny wynalazek, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. W pracy, w domu, w szkole, często spędzamy wiele godzin spoglądając w monitor. Jeżeli dużo czasu przebywasz pracując przed komputerem Twój wzrok może być narażony na zmęczenie, oczy mogą stać się suche i czerwone, a powieki obrzęknięte.

Czytaj więcej →
praca przy komputerze - ochrona

Soczewki kontaktowe to wynalazek, który zmienił i ułatwił życie wielu ludziom. Wygodne, gwarantują komfort oraz swobodę nie tylko podczas aktywności fizycznych, ale także w wykonywaniu codziennych czynności. Nadają się na każdą pogodę, a co więcej są łatwe w użytkowaniu. Jeżeli zdecydowałeś się na soczewki, lecz nie wiesz jak je zakładać, mamy dla Ciebie kilka niezbędnych porad.

Czytaj więcej →