FreshMail.pl
zdrowymokiem o soczewkach

Często, decydując się na soczewki, mamy mnóstwo wątpliwości odnośnie ich użytkowania. Bywa, że do końca nie wiemy kiedy noszenie szkieł kontaktowych jest bezpieczne, a kiedy powinniśmy chwilowo z nich zrezygnować. Specjalnie dla Ciebie, przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej →
astygmatyzm

Rozmyty obraz, niewyraźne linie przed oczami – to objawy astygmatyzmu. Ta wada wzroku utrudnia codzienne życie, ale na szczęście może być z powodzeniem korygowana. Co ciekawe, niewielki astygmatyzm dotyka każdego z nas!

Czytaj więcej →
okulista - badanie wzroku

Pierwsza wizyta u specjalisty od chorób oczu, jak każda nowa sytuacja, może budzić dreszczyk emocji. Jednak nie ma powodu do niepokoju! Podpowiadamy, czego można się spodziewać w gabinecie lekarskim.

Czytaj więcej →
wada wzroku u dzieci

Wada wzroku to nie problem zarezerwowany wyłącznie dla dorosłych, lecz bardzo często, pojawiający się u dzieci. Na kształtowanie się wad wzroku u najmłodszych ma wpływ wiele czynników. Niekiedy wada u dziecka jest wrodzona, lecz często staje się ona wynikiem niewłaściwego postępowania. Jak ochronić oczy malucha przed pojawieniem się wady wzroku?

Czytaj więcej →
choroby oczu

Z oczu można wyczytać symptomy wielu chorób. Na podstawie ich wyglądu jesteśmy w stanie postawić diagnozę na temat naszego zdrowia. Co oznaczają zmiany pojawiające się w oczach i jakie problemy ze zdrowiem mogą sygnalizować?

Czytaj więcej →
soczewki kontaktowe czy okulary

Przestawienie się z noszenia okularów na soczewki kontaktowe to niemała zmiana. I chociaż zaowocuje większą wygodą każdego dnia, to do kilku spraw trzeba się będzie przyzwyczaić. Na szczęście z naszym poradnikiem to proste.

Czytaj więcej →
jaskra - choroba oczu

Jaskra, zwana też glaukomą, to choroba, mogąca rozwijać się, nie dając żadnych objawów. Dlatego też, często wykrywana jest całkiem przypadkowo, podczas rutynowej kontroli u okulisty. Czym jest jaskra? Jakie symptomy powinny nas zaniepokoić i kto znajduje się w grupie ryzyka zachorowania na tę groźną chorobę?

Czytaj więcej →
soczewki kontaktowe historia

Trudno w to uwierzyć, ale sam pomysł zastosowania soczewek kontaktowych ma ponad 500 lat! Pierwsze nowoczesne soczewki powstały tuż po II wojnie. Dziś, sięgając po zaawansowane technicznie wyroby, warto przypomnieć sobie historię ich praprzodków.

Czytaj więcej →
laserowa korekcja wzroku

Soczewki kontaktowe to bardzo wygodne rozwiązanie, nie zawsze jednak możemy się na nie zdecydować, a okulary wcale nie są w tym wypadku atrakcyjną opcją. Marzenia o zdrowych oczach jednak mogą się spełnić. Rozwiązaniem jest laserowa korekcja wzroku, metoda, dzięki której będziesz mógł zapomnieć o okularach i soczewkach.

Czytaj więcej →
zdrowymokiem newsletter

~ Zapisz się do newslettera! ~


Oświadczam, że wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych na mój adres e-mail i nr telefonu poprzez wiadomość tekstową lub wiadomość mms oraz na udostępnianie i przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez podmioty współpracujące z Szkla.com S.A.

FreshMail.pl