światłowstręt objawy

Każdy z nas, choć raz w życiu odczuwał nadwrażliwość na światło. Światłowstręt z reguły kojarzy nam się z migreną oraz z tzw. kacem po całonocnej imprezie. Może pojawiać się także w przypadku osłabienia organizmu i gorączki. Objawia się bólem oczu i mrużeniem powiek w trakcie patrzenia na światło, czasem jednak jest przyczyną wielu poważniejszych schorzeń.

Czytaj więcej →
okulary dla kierowców

Dobry wzrok to podstawa bezpiecznej jazdy samochodem. Kontrast, wyraźny obraz, szerokie pole widzenia – dzięki temu możemy odpowiednio oceniać sytuację na drodze i szybko reagować na ewentualne zagrożenia, a także bardziej cieszyć się podróżą.

Czytaj więcej →
wzrok w ciąży

Ciąża to czas radości, ale i niepokojów o zdrowie kobiety i małego człowieka. Dotyczy to również wzroku. Warto wiedzieć, które objawy nie powinny spędzać snu z powiek, a które są wskazaniem do wizyty u okulisty.

Czytaj więcej →
soczewki w podróży

W lecie marzenia o włożeniu stroju kąpielowego, wylegiwaniu się na plaży i pływaniu w morzu często przeplatają się z myślami o nieprzerwanie towarzyszących nam okularach korekcyjnych. Jeśli każdego roku uniemożliwiają Ci one korzystanie w pełni z wszystkich atrakcji, jakie oferują słońce i plaża, mamy na to rozwiązanie – na wakacjach zmień okulary na soczewki!

Czytaj więcej →
zdrowymokiem o soczewkach

Często, decydując się na soczewki, mamy mnóstwo wątpliwości odnośnie ich użytkowania. Bywa, że do końca nie wiemy kiedy noszenie szkieł kontaktowych jest bezpieczne, a kiedy powinniśmy chwilowo z nich zrezygnować. Specjalnie dla Ciebie, przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej →
okulista - badanie wzroku

Pierwsza wizyta u specjalisty od chorób oczu, jak każda nowa sytuacja, może budzić dreszczyk emocji. Jednak nie ma powodu do niepokoju! Podpowiadamy, czego można się spodziewać w gabinecie lekarskim.

Czytaj więcej →
wada wzroku u dzieci

Wada wzroku to nie problem zarezerwowany wyłącznie dla dorosłych, lecz bardzo często, pojawiający się u dzieci. Na kształtowanie się wad wzroku u najmłodszych ma wpływ wiele czynników. Niekiedy wada u dziecka jest wrodzona, lecz często staje się ona wynikiem niewłaściwego postępowania. Jak ochronić oczy malucha przed pojawieniem się wady wzroku?

Czytaj więcej →
choroby oczu

Z oczu można wyczytać symptomy wielu chorób. Na podstawie ich wyglądu jesteśmy w stanie postawić diagnozę na temat naszego zdrowia. Co oznaczają zmiany pojawiające się w oczach i jakie problemy ze zdrowiem mogą sygnalizować?

Czytaj więcej →
soczewki kontaktowe czy okulary

Przestawienie się z noszenia okularów na soczewki kontaktowe to niemała zmiana. I chociaż zaowocuje większą wygodą każdego dnia, to do kilku spraw trzeba się będzie przyzwyczaić. Na szczęście z naszym poradnikiem to proste.

Czytaj więcej →