Choroby oczu

Page 2

Choroby oczu - najbardziej popularne dysfunkcje i zaburzenia wzroku. Jakie są objawy, metody leczenia i sposoby badania schorzeń oczu i chorób, przyczyniających się do dysfunkcji narządu wzroku?
Artykuły w kategorii : 24 / Subskrybuj
skrzydlik - objawy i leczenie

Skrzydlik to niezłośliwa narośl na oku. Nazwa nawiązuje do jej kształtu – trójkątna zmiana wielu osobom przypomina skrzydło owada. Nieleczona i zbagatelizowana może prowadzić do powstania blizn na rogówce, które mogą wiązać się z poważnymi zaburzeniami, a nawet utratą wzroku.

Czytaj więcej →
daltonizm

Tajemnicza choroba, która dotyka niemal wyłącznie mężczyzn. Zmienia obraz świata ­– kolory się mylą albo zupełnie znikają. Choć daltonizm jest nieuleczalny, można go skutecznie korygować.

Czytaj więcej →

Zdarza się, że nasze oczy są przekrwione, swędzą, pieką i łzawią. Symptomy te mogą być związane z chwilowym podrażnieniem oka, lecz również mogą świadczyć o poważniejszym schorzeniu. Jeżeli powyższe dolegliwości zaczynają utrudniać Ci wykonywanie codziennych czynności – najprawdopodobniej cierpisz na zapalenie spojówek.

Czytaj więcej →
zespół czerwonego oka

Zdarza się, że nasze oczy stają się przekrwione i wrażliwe. Niestety, często bagatelizujemy pojawiające się zaczerwienienie twierdząc, że nie jest to nic nadzwyczajnego. Jednakże, „czerwonym okiem” może objawiać się wiele poważnych schorzeń.

Czytaj więcej →
zespół suchego oka

Zespół suchego oka: nazwa nie brzmi groźnie, ale kryje się pod nią schorzenie, które – zaniedbane – może doprowadzić do poważnych komplikacji wzroku. Warto wiedzieć, jak je leczyć, zwłaszcza jeśli nosimy soczewki kontaktowe.

Czytaj więcej →

Coraz większe zanieczyszczenie środowiska i zwiększająca się w nim ilość czynników drażniących powodują, że alergia staje się powszechniejszym problemem. Należy pamiętać, że alergia jest schorzeniem, które nie dotyka wyłącznie dróg oddechowych czy skóry, ale także bardzo często atakuje nasze oczy.

Czytaj więcej →
światłowstręt objawy

Każdy z nas, choć raz w życiu odczuwał nadwrażliwość na światło. Światłowstręt z reguły kojarzy nam się z migreną oraz z tzw. kacem po całonocnej imprezie. Może pojawiać się także w przypadku osłabienia organizmu i gorączki. Objawia się bólem oczu i mrużeniem powiek w trakcie patrzenia na światło, czasem jednak jest przyczyną wielu poważniejszych schorzeń.

Czytaj więcej →