Co nowego w badaniach na temat wzroku? Badania dotyczące naszego wzroku, a przede wszystkim nowoczesnych rozwiązań w leczeniu i korekcji są nieustannie prowadzone przez wielu naukowców. Już w przyszłym roku będziemy mogli doświadczyć nowego odkrycia w dziedzinie optyki – Nano krople do oczu.

Czym są Nano krople?

Zostały wytworzone przez izraelskich naukowców, jako prosta alternatywa dla okularów, soczewek kontaktowych, a także laserowej korekcji wzroku. Ich działanie polega na załamywaniu światła w rogówce. Krople tworzą na powierzchni oka warstwę ochronną. “Nano”krople będą pomagały w korygowaniu krótkowzroczności, dalekowzroczności, a nawet w leczeniu m.in. wady rogówki i innych chorób oczu.

Terapia Nano kroplami

Ma przebiegać w 3 etapach. Będzie można samodzielnie przeprowadzić ją w domu. Jednak efekty nie będą długotrwałe, stąd konieczność powtarzania terapii. Będzie to jednak niewątpliwie alternatywa dla tych, którzy nie mogą przejść korekcji laserowej lub nie chcą poddać się chirurgii inwazyjnej.

Naukowcy szacują, że badania nad nowoczesnymi kroplami do oczu zakończą się w 2019 roku i wtedy też trafią do pacjentów.


Od redakcji:

Artykuł prezentuje rzetelne informacje o tematyce związanej z ochroną narządu oraz korekcji wad wzroku, opracowane przez wykwalifikowaną kadrę zespołu Zdrowym okiem. Nie zastąpi on jednak fachowej porady u specjalisty – okulisty lub optometrysty.


Bibliografia: