Porady i pielęgnacja

Page 5

Vademecum prawidłowej ochrony narządu wzroku z wprowadzeniem do stosowania coraz bardziej zyskującej na popularności metody korekcji - soczewek kontaktowych. Jak dbać o oczy, aby nie narazić ich na podrażnienia i infekcje?
Artykuły w kategorii : 60 / Subskrybuj
masaż oczu

Pracujesz długie godziny przed ekranem monitora? Wieczorami bolą Cię oczy? Martwisz się o swój wzrok, ale nie wiesz, co jeszcze może Ci pomóc? Rozwiązaniem będzie samodzielne wykonanie masażu oczu. Każdy może wykonać go w domu pod warunkiem, że będzie przestrzegał kilku prostych zasad.

Czytaj więcej →
wzrok a szkoła

Zbliża się wrzesień i początek roku szkolnego. W kalendarzu przygotowań warto zapisać wizytę kontrolną dziecka u okulisty. Zdrowy wzrok to warunek dobrych wyników w nauce i… dobrego humoru. Nieskorygowaną wadę wzroku może mieć, aż co trzecie dziecko w wieku szkolnym.

Czytaj więcej →
wzrok a kariera

W dobie ułatwiających życie szkieł kontaktowych, wada wzroku nie powinna być przeszkodą w pracy. Są jednak takie zawody, w których sokole oko jest podstawą. Sprawdźmy, jak osoba nosząca soczewki może planować karierę.

Czytaj więcej →
praca w szczególnych warunkach a zdrowie oczu

Oczy to jeden z najcenniejszych narządów jakie posiadamy. Są one nie tylko niezbędne do wykonywania codziennych czynności, ale również służą nam do pracy. Jednakże, często zdarza się, że warunki, w których ją wykonujemy narażają nasz wzrok na ryzyko powikłań i chorób.

Czytaj więcej →
sposoby na piękne oczy

Skóra okolic oczu jest niezwykle delikatna, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji i zdrowego trybu życia. Kilka dobrych nawyków pomoże łatwo uporać się z problemami i opóźni powstawanie zmarszczek.

Czytaj więcej →
starczowzroczność

Seniorzy z reguły skarżą się na nasilające się problemy ze wzrokiem. Z drugiej strony, często unikają wizyt u okulisty, tłumacząc sobie i innym, że „to normalne w tym wieku”. To błąd, ponieważ niezależnie od wieku każde schorzenie można i należy leczyć.

Czytaj więcej →
okulary dla kierowców

Dobry wzrok to podstawa bezpiecznej jazdy samochodem. Kontrast, wyraźny obraz, szerokie pole widzenia – dzięki temu możemy odpowiednio oceniać sytuację na drodze i szybko reagować na ewentualne zagrożenia, a także bardziej cieszyć się podróżą.

Czytaj więcej →