Porady i pielęgnacja

Page 6

Vademecum prawidłowej ochrony narządu wzroku z wprowadzeniem do stosowania coraz bardziej zyskującej na popularności metody korekcji - soczewek kontaktowych. Jak dbać o oczy, aby nie narazić ich na podrażnienia i infekcje?
Artykuły w kategorii : 60 / Subskrybuj
wzrok w ciąży

Ciąża to czas radości, ale i niepokojów o zdrowie kobiety i małego człowieka. Dotyczy to również wzroku. Warto wiedzieć, które objawy nie powinny spędzać snu z powiek, a które są wskazaniem do wizyty u okulisty.

Czytaj więcej →
zdrowymokiem o soczewkach

Często, decydując się na soczewki, mamy mnóstwo wątpliwości odnośnie ich użytkowania. Bywa, że do końca nie wiemy kiedy noszenie szkieł kontaktowych jest bezpieczne, a kiedy powinniśmy chwilowo z nich zrezygnować. Specjalnie dla Ciebie, przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czytaj więcej →
okulista - badanie wzroku

Pierwsza wizyta u specjalisty od chorób oczu, jak każda nowa sytuacja, może budzić dreszczyk emocji. Jednak nie ma powodu do niepokoju! Podpowiadamy, czego można się spodziewać w gabinecie lekarskim.

Czytaj więcej →
wada wzroku u dzieci

Wada wzroku to nie problem zarezerwowany wyłącznie dla dorosłych, lecz bardzo często, pojawiający się u dzieci. Na kształtowanie się wad wzroku u najmłodszych ma wpływ wiele czynników. Niekiedy wada u dziecka jest wrodzona, lecz często staje się ona wynikiem niewłaściwego postępowania. Jak ochronić oczy malucha przed pojawieniem się wady wzroku?

Czytaj więcej →
zioła na oczy

Czasami zdarza się, że nasze oczy zaczynają sprawiać kłopoty w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Często, dzieje się to, gdy musimy szybko wyjść lub mamy zbyt mało czasu by pójść do lekarza. Jeśli znalazłeś się w sytuacji, w której musisz jak najszybciej uporać się ze swoimi oczami, spróbuj sprawdzonych, domowych sposobów.

Czytaj więcej →
krotkówzroczność

Krótkowzroczność to najczęściej występująca wada wzroku aktualnie określana mianem światowej epidemii. Na całym świecie cierpi na nią około miliarda osób. Krótkowidz ma trudności z widzeniem przedmiotów, które znajdują się daleko, a także problemy z czytaniem i widzeniem po zmroku.

Czytaj więcej →
dieta dla oczu

„Jesteś tym, co jesz” mówi jedno ze znanych powiedzeń. Czasem, przytłoczeni codziennymi obowiązkami, zapominamy o zdrowym odżywianiu, przez co cierpi cały nasz organizm, z narządem wzroku na czele.

Czytaj więcej →
dalekowzroczność

Dalekowzroczność, nazywana często także nadwzrocznością to druga, obok krótkowzroczności, najczęściej spotykana wada wzroku. Osoba cierpiąca na dalekowzroczność wyraźniej widzi obiekty znajdujące się dalej, niż te, które są bliżej. Występowanie dalekowzroczności zwiększa się wraz z wiekiem, a u młodych osób wada ta często może być ukryta.

Czytaj więcej →
krople do oczu

Gdy oczy są podrażnione, zaczerwienione, suche lub piekące, z pomocą przychodzą nam krople. Wybór spośród wielu ich rodzajów jest bardzo szeroki, dlatego też, zanim zdecydujemy, które wybrać, warto poznać ich właściwości tak, aby dopasować krople do swoich potrzeb.

Czytaj więcej →
praca przy komputerze - ochrona

Komputery to wszechobecny wynalazek, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. W pracy, w domu, w szkole, często spędzamy wiele godzin spoglądając w monitor. Jeżeli dużo czasu przebywasz pracując przed komputerem Twój wzrok może być narażony na zmęczenie, oczy mogą stać się suche i czerwone, a powieki obrzęknięte.

Czytaj więcej →