słońce i ochrona oczu

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim słońce, upały i godziny spędzone na opalaniu. Przed wyjściem na plażę, większość z nas stosuje filtry UV, aby ochronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Jednakże, czy podczas kąpieli słonecznych zawsze pamiętamy o ochronie przeciwsłonecznej naszych oczu?

Czytaj więcej →
soczewki całodobowe

Rzeczą, która najczęściej decyduje o wyborze szkieł kontaktowych jest komfort ich użytkowania. Często zdarza się, że musimy pozostać aktywni w nocy, bądź też podczas wyjazdu, nie mamy możliwości i warunków, aby zadbać o odpowiednią pielęgnację soczewek. Dlatego też, gdy codzienna higiena szkieł jest dla Ciebie uciążliwa, możesz rozważyć zakup tych, które można nosić w trybie całodobowym.

Czytaj więcej →
leki na zdrowe oczy

Przemęczone i nadwyrężone oczy często dodatkowo pieką, łzawią i są zaczerwienione. Wiele osób w takim momencie odruchowo sięga po suplementy mające zagwarantować poprawę. Szeroka oferta dostępnych suplementów może przyprawić o zawrót głowy. Jak wybrać ten najlepszy? Czy w ogóle działają, czy to tylko kolejny chwyt marketingowy?

Czytaj więcej →
ortokorekcja

Wiele osób z wadą wzroku poszukuje alternatywnych metod jej korygowania. Jednakże często zdarza się, że każda z nich jest uciążliwa. Jeśli jesteś krótkowidzem, nie przepadasz za okularami, nie możesz nosić soczewek w ciągu dnia, a chirurgiczne leczenie wzroku Cię nie przekonuje, ortokorekcja jest właśnie dla Ciebie.

Czytaj więcej →
oczy wiosną

Pierwsze tygodnie wiosny za nami. Wiele z nas zaplanowało już wiosenne porządki i wycieczki. Ta słoneczna pora roku to także idealny czas na poświęcenie większej uwagi naszym oczom. Mamy dla Ciebie 5 sposobów na to, jak możesz zatroszczyć się o swój wzrok wiosną.

Czytaj więcej →
sposoby na opuchnięte oczy

Przepracowanie, niedobór snu, stres, zła dieta i nadmierne spożycie alkoholu powodują, że nasze oczy są zmęczone. Najczęściej objawia się to opuchlizną i cieniami pod oczami. W takich przypadkach z pomocą przyjdą sprawdzone, domowe sposoby na przywrócenie świeżości oczom.

Czytaj więcej →
ćwiczenia dla dalekowidziów

Osoby cierpiące na dalekowzroczność wyraźnie widzą na odległość, a ostrość widzenia pogarsza się u nich podczas patrzenia na obiekty znajdujące się blisko. Ich oczy szybko się męczą, szczególnie podczas czytania. Inne nazwy tej wady wzroku to nadwzroczność i hipermetropia.

Czytaj więcej →
gimnastyka dla oczu

Ciągła praca przed komputerem, przemęczenie czy stres sprawiają, że nasz wzrok zwyczajnie odmawia posłuszeństwa. Zaczynamy mieć problemy z widzeniem, obraz przestaje być ostry, a przed oczami mogą pojawiać się plamki.

Czytaj więcej →
ćwiczenia dla wzroku

Najczęściej występującą chorobą związaną z refrakcją jest krótkowzroczność (miopia). W większości przypadków wiąże się to ze stylem życia. Krótkowidzami są zazwyczaj osoby spędzające wiele godzin przed monitorem komputera, w biurze przy dokumentach lub często czytające książki. W Europie może dotyczyć to nawet 30% ludności, a w Azji ponad 60%.

Czytaj więcej →