Soczewki

Page 2

Czemu to właśnie soczewki kontaktowe są najlepszą metodą korekcji wzroku. Jak prawidłowo dobrać soczewki w zależności od potrzeby? Jak je używać, aby nam nie zaszkodziły? Czego jeszcze o nich nie wiecie?
Artykuły w kategorii : 37 / Subskrybuj
jak działają soczewki progresywne

Wzrok to jeden z najbardziej podatnych na starzenie się układów w naszym organizmie. Już w po 40.- 45. roku życia, zaczynamy odczuwać zmiany w jakości widzenia. I to niezależnie od tego, czy wcześniej cierpieliśmy na jakąś wadę wzroku czy nie. Ta zmiana polega na pogorszeniu się widzenia z bliska. To prezbiopia, (starczowzroczność) i pomagają przy niej soczewki progresywne. Na czym polega ich działanie?

Czytaj więcej →
uszkodzenia soczewek

Soczewki kontaktowe są niezwykle wygodne i łatwe w użytkowaniu. Jednak nie można zapomnieć o tym, że należy obchodzić się z nimi z wyjątkową ostrożnością. Nieodpowiednia pielęgnacja i niewłaściwe traktowanie „kontaktów” może skutkować ich uszkodzeniem. Jak temu zapobiec?

Czytaj więcej →
miesięczne soczewki kontaktowe

Dzięki nim nie trzeba pamiętać o codziennej lub cotygodniowej zmianie soczewek. Powstały z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, co gwarantuje ich wysoką jakość i doskonały komfort noszenia. Jakie są pozostałe zalety miesięcznych soczewek kontaktowych?

Czytaj więcej →
soczewki całodobowe

Rzeczą, która najczęściej decyduje o wyborze szkieł kontaktowych jest komfort ich użytkowania. Często zdarza się, że musimy pozostać aktywni w nocy, bądź też podczas wyjazdu, nie mamy możliwości i warunków, aby zadbać o odpowiednią pielęgnację soczewek. Dlatego też, gdy codzienna higiena szkieł jest dla Ciebie uciążliwa, możesz rozważyć zakup tych, które można nosić w trybie całodobowym.

Czytaj więcej →
ortokorekcja

Wiele osób z wadą wzroku poszukuje alternatywnych metod jej korygowania. Jednakże często zdarza się, że każda z nich jest uciążliwa. Jeśli jesteś krótkowidzem, nie przepadasz za okularami, nie możesz nosić soczewek w ciągu dnia, a chirurgiczne leczenie wzroku Cię nie przekonuje, ortokorekcja jest właśnie dla Ciebie.

Czytaj więcej →
kolorowe soczewki

Oprócz podkreślenia swojego stylu i urody, strojem czy makijażem wiele z nas coraz częściej sięga po kolorowe szkła kontaktowe. Jeśli Ty również chcesz chociaż na chwilę odmienić kolor swoich oczu za pomocą takich soczewek, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka argumentów za i przeciw.

Czytaj więcej →
soczewki dla wrażliwych oczu

Jesteś użytkownikiem soczewek bądź nosisz się z zamiarem ich kupna? Twoje oczy są wrażliwe, suche, alergiczne i łatwo ulegają podrażnieniom? Nie wiesz, jakie szkła kontaktowe wybrać, aby zapewnić sobie zarówno odpowiednią jakość widzenia, jak i komfort użytkowania?

Czytaj więcej →

Słowo „okulistyka” może kojarzyć się z nowoczesnymi soczewkami kontaktowymi albo skomplikowanymi operacjami z użyciem lasera. Warto jednak pamiętać, że ta gałąź medycyny ma o wiele dłuższą i ciekawą historię.

Czytaj więcej →